Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı

TCG Nusret Müze Gemisi, Çanakkale Deniz Savaşı'nın önemli bir unsuru olan Nusret Mayın Gemisi'nin anısını yaşatmak amacıyla 2011 yılında aslına uygun tasarlanan gemi, İzmir'de ziyarete açıldı. Gemiyi ziyaret edenlere, geminin tarihçesi ve inşa süreci hakkında bilgi verildi. Ayrıca Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu, geminin önünde bir konser verdi.

Çocuklar da Turistler de Gemiye Yoğun İlgi Gösterdi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ailesiyle müze gemiyi ziyarete gelen 14 yaşındaki Defne Avcı, müzenin çok güzel olduğunu belirterek, “İçeride hiç görmediğim şeyler, farklı yazılar vardı. Aşağı doğru görüntüler yansıtılıyordu. Çok beğendim” dedi.

8. sınıf öğrencisi Atakan Demirel de müze gemiyi çok güzel bulduğunu, içeride askerlerin yattığı yerleri ve kayıkların yer aldığı bölümleri gördüğünü belirtti. Demirel ayrıca gemilere ilgisinin olduğunu ve gemi sürmeyi çok istediğini kaydetti.

İran’dan İzmir’e arkadaşlarıyla gelen ve müze gemiyi ziyaret eden turist Saba Sarraf ise “Biz İzmir’i çok ve Atatürk’ü çok seviyoruz. Gezmek için Türkiye’ye geliyoruz. Gemiyi çok beğendik” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan