Bayraklı'da Yeni Eğitim Sezonuna Hazırlık: Okullar Dezenfekte Ediliyor! Bayraklı'da Yeni Eğitim Sezonuna Hazırlık: Okullar Dezenfekte Ediliyor!

Alaçatı Turizm Derneği ve Bir Deniz İki Yaka Kolkola Gençlik ve Spor Derneği tarafından bu yıl Çeşme'de ilk kez düzenlenen 'Alaçatı İki Yaka Festivali'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye'nin farklı şehirlerinden 100'den fazla dansçı katıldı. Festivalle, Alaçatı sokakları adeta karnaval alanına döndü.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Festivalin son gününde Alaçatı'dan başlayan kortej yürüyüşü programlara renk kattı. Alaçatı'nın tarih kokan dar sokaklarında gerçekleşen kortej yürüyüşü büyük ilgi görürken, vatandaşlar korteji cep telefonları ile kaydetti.

Alaçatı Amfi Tiyatronun girişinde son bulan kortej yürüyüşünün ardından dans grupları gösterilerini sundu. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Kerem Ünsal, ilk gerçekleştirilen Alaçatı İki Yaka Festivalinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Dans ve eğlence bir arada idi. Aynı zamanda iki yakanın müziksel birliktelik ve kültürel farklılıklarının anlatıldığı mübadele sohbetleri de gerçekleşti. Ayrıca mübadelenin geçmişini anlatan mübadil resim sergisi de ilgi çekti. Festivalimizin son gününde de konuk dansçılarımızın sundukları iki yakanın dans örnekleri de çok beğenildi" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan