Kanal D dizisi İnci Taneleri'nde Dilber depremi! 2 şok ayrılık birden Kanal D dizisi İnci Taneleri'nde Dilber depremi! 2 şok ayrılık birden

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 13 Haziran 2024 günü Bornova'da çıkan bir palet fabrikasında meydana gelen yangına müdahale etti. Yangın, Bornova Belediyesi Geçici Bakımevi'ni de etkiledi. Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sağlığı Dairesi Başkanlığı ekipleri, yangından etkilenen kedi ve köpekleri tahliye ederek PAKO Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü'ne nakletti.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Tahliye edilen 106 köpek ve 33 kediden 22'sinin yavru olduğu belirtildi. Veteriner hekimler tarafından muayene edilen hayvanlardan 55'inin duman ve yüksek ısıdan etkilendiği tespit edildi. Tedavileri devam eden hayvanlar, bir süre daha PAKO'da misafir edilecek.

Bu olay, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan haklarına olan hassasiyetini ve zor durumlarda dahi hayvanların refahını gözetme çabasını gösteriyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi