İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün Konak, Bornova ve Ödemiş ilçelerinde düzenlediği tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarında Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Ele geçirilen eserlerin piyasa değeri yaklaşık 9 milyon 500 bin TL olduğu bildirildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bornova, Konak ve Ödemiş ilçelerinde baskınlar yaptı. 8 ikamet ve 1 iş yerine yapılan operasyonda; Klasik, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu değerlendirilen; 3 bin 36 adet sikke, 339 adet ok ucu, ağırlık, obje, heykelcik gibi tarihi eserler, iki antika toplu tabanca, üç adet antika kılıç ele geçirildi.

Ele geçirilen tarihi eserlerin piyasa değerinin 9 milyon 500 bin TL olduğu değerlendirilirken, adli işlem başlatılan ve gözaltına alınan 4 şüpheliden 1’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan