Bayraklı Belediyesi, yatalak hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik önemli bir hizmete imza attı. Seçim vaadi olarak sunulan "Evde Bakım Hizmetleri" projesi hayata geçirildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı Belediyesi, hastalıktan veya yaşlılıktan dolayı kendi işlerini yapmakta zorlanan ilçe sakinlerine yönelik Evde Bakım Hizmetleri'ne başladı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın seçim vaatleri arasında yer alan önemli projelerden olan Evde Bakım Hizmeti, yatalak hastaların ve yaşlıların hastaneye gitmeden gerekli sağlık hizmetlerini evlerinde alabilmelerini sağlıyor. Bu kapsamda hemşirelik bakımı, fizik tedavi, kişisel bakım, ilaç takibi ve tıbbi danışmanlık gibi çeşitli alanlarda destek veriliyor. Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise; gelen talepler doğrultusunda evlerin küçük bakım, tadilat ve onarımlarını yapacak. Randevu ve detaylı bilgiye 477 20 00 telefon numarasından ulaşılabilecek.

"Büyüklerimizi Yalnız Bırakmayacağız"

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi her vatandaşın imkanlar dahilinde yanında olacaklarını belirten Başkan Önal, eşi Gökçe Pişkin Önal ve sağlık ekipleriyle birlikte proje kapsamında Refik Şevket İnce Mahallesi’nde şeker ve kalp yetmezliği sorunları yaşayan 82 yaşındaki Alten Avcı’yı evinde ziyaret etti. Alten teyzeyi muayene eden sağlık ekipleri, tedavisi için gerekli çalışmayı yaparak tavsiyelerde bulundu.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Avcı, “Bizi unutmadığınız için çok teşekkür ederiz” dedi. Avcı'ya geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Önal, “Seçim döneminde verdiğim sözlerden biri de Evde Bakım Hizmetleri'ydi. Belediye olarak yaşlı ve bakıma muhtaç büyüklerimizin her zaman yanında olacağız. Talep ettikleri tüm konuları değerlendirerek imkanlarımız ölçüsünde ekiplerimizle seferber olacağız. Teknik olarak evlerde küçük bakım ve onarım işlerini de ekiplerimiz yerine getirecek. Yaşlılık ve hastalık nedeniyle yaşamlarını idame ettirmekte zorlanan büyüklerimizi hiçbir zaman yalnız hissettirmeyeceğiz” dedi.

Konak'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Gözaltı, 1 Tutuklama! Konak'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Gözaltı, 1 Tutuklama!

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi