İzmir'de Gümrük Rüşveti Operasyonunda 15 Tutuklama İzmir'de Gümrük Rüşveti Operasyonunda 15 Tutuklama

Bayraklı Belediyesi, aşırı sıcakların artmasıyla birlikte zor günler geçiren sokak hayvanları için "Can dostlarımıza bir kap su" kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelindeki parklara ve sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara belirli periyotlarla su ve mama bırakılıyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı Belediyesi, aşırı sıcaklar nedeniyle zor günler geçiren sokak hayvanlarının yanında olmak ve toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla can dostlar için destek çağrısı yaptı. "Can dostlarımıza bir kap su" kampanyasıyla, ilçe genelindeki parklara ve sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara belirli periyotlarla su ve mama bırakılırken, katkı sağlamak isteyen vatandaşların uygun noktalara su kabı yerleştirmeleri çağrısında bulunuldu.

Can dostları unutmayalım

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, ”İlçemizdeki sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Kısırlaştırmadan, rehabilitasyona kadar imkanlarımız dahilinde tedavi, aşı ve tüm bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileşmesi için vatandaşlarımızın da duyarlılığı oldukça önemli. Özellikle sıcak havalarda su bulmakta zorlanan can dostları unutmayalım, bir kap su ve mama ile destek olalım" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi