EFES-2024 Birleşik, Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı 'halk günü'nde heyecan doruktaydı EFES-2024 Birleşik, Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı 'halk günü'nde heyecan doruktaydı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde meydana gelen olayda, 49 yaşındaki ayakkabı toptancısı evli ve 1 çocuk babası Mehmet Akgül, kamyonetinde başından vurulmuş olarak bulundu. Olayla ilgili iş adamı Akgül'ün eşi A.A. (42), sevgilisi olduğu iddia edilen R.K. (35) ve tetikçi G.U. (45) gözaltına alındı.

Eşi, Sevgilisi ve Tetikçi Gözaltına Alındı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ekipler, bölgedeki 30'dan fazla güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Mehmet Akgül'ün saat 05.00 sıralarında aracıyla mahalleye geldiği, daha sonra ise ardından mahalleye giren otomobilde R.K. (35) ve G.U. (45) adlı 2 şüpheli tespit edildi. Akgül'ün şüpheli hareketlerde bulunan eşi A.A., R.K. ve G.U. gözaltına alındı.

Yarım Milyon Karşılığında Tetikçi Tuttuğunu İddia Etti

Akgül'ün eşi A.A., R.K. ile aralarında gönül ilişkisinin bulunduğunu, cinayeti R.K.'nın 500 bin TL karşılığında tetikçi olarak tuttuğu G.U.'ya işlettiğini ileri sürdü. Diğer şüpheliler ise suçlamayı reddetti. G.U. alkollü olması sebebiyle olay gününü hatırlamadığını söyledi. Polis, G.U.'nun olayda kullandığı belirlenen tabancaya da el koydu.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından dün, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden R.K. ve G.U. tutuklandı, eş A.A ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan