Bayraklı Belediyesi, çocuklara eğitim çalışmalarını sokağa taşıyarak onlara yepyeni bir öğrenme deneyimi sunuyor. Pazar gezileri sayesinde çocuklar, kitaplarda gördükleri meyve ve sebzeleri gerçek hayatta görme, dokunma ve tatma imkanı buluyor. Ayrıca esnaf gezileri ile çocuklar farklı meslekleri yerinde tanıyor ve iş dünyası hakkında bilgi ediniyor.

İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Okul öncesi eğitim yatırımlarıyla dikkat çeken Bayraklı Belediyesi, Bayraklı’ya özgü geliştirilen eğitim modeli sayesinde, öğrencilerine deneyimleyerek öğrenme imkanı sunuyor. Bu kapsamda orman gezileriyle daha önce karşılaşmadıkları nesnelerle tanışan öğrenciler, pazar yeri ziyaretlerinde de kitaplarda gördükleri meyve ve sebzeleri görme, dokunma, test etme fırsatı buluyor. Uzman eğiticiler eşliğinde gerçekleşen geziler, öğrencilere hayatı keşfetme imkanı sunuyor. Doğa ile iç içe büyüyen çocukların temel eğitimler dışında hayvan sevgisi ve çevre bilinci konularında da uygulamalı dersler alması ailelerde de memnuniyet oluşturuyor.

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal da, “Okul öncesi eğitimden üniversite sıralarına kadar çocuklarımıza, gençlerimize katkı sağlıyoruz. Ülke değerlerimizin bilincinde geleceğe aydınlık nesiller yetiştiriyoruz. Bu kapsamda anaokullarımızda da çocuklarımızı sadece dört tarafı duvarla çevrili binalarda değil sokakta da yarınlara hazırlıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan