Selçuk Belediye Başkanı Filiz Sengel, emekliler için Ankara'da yürüdü Selçuk Belediye Başkanı Filiz Sengel, emekliler için Ankara'da yürüdü

İzmir'in Bayraklı ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan uygulamalarda, 33 yıl 11 ay 16 gün hapis cezasıyla aranan cinayet zanlısı Ö.G. ve 9 yıl 6 ay hapis cezası olan hırsızlık zanlısı H.T. yakalandı. Ayrıca çok sayıda ruhsatsız tabanca ve silah da ele geçirildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliğine bağlı polis ekipleri, ilçe genelinde gerçekleştirdiği uygulamalarını sürdürüyor. Polis ekipleri, şüphelenerek durdurdukları Ö.G.'ye yapılan Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusunda, şüphelinin kasten adam öldürme suçundan arandığını belirledi. Yapılan sorguda cinayet zanlısı olduğu öğrenilen Ö.G.'nin 33 yıl 11 ay 16 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı tespit edildi. Başka bir uygulamada ise H.T. adlı bir kişinin hırsızlık suçundan 9 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Her iki şüpheli de gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Çok Sayıda Ruhsatsız Tabanca ve Tüfek Ele Geçirildi

Polis ekipleri ilçede bulunan bir iş yeri önünde, eski sevgilisiyle kavga ettiği için havaya ateş eden L.G.'yi de kullandığı ruhsatsız tabanca ile birlikte yakaladı. İlçede gerçekleştirilen uygulama ve denetimlerde ise A.N., ve M.A.B.'den ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfekler ele geçirilirken şüpheliler gözaltına alındı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay 

Editör: Erdoğan Kan