Bayraklı Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, kırtasiye ve giysi gibi yardımların yanı sıra bu kez de hijyen malzemesi desteğinde bulunarak önemli bir ihtiyaçlarını karşıladı. Son bir ay içerisinde 8 bin 500 haneye 51 bin hijyen paketi ulaştırıldı.

Yardım paketleri içerisinde bebek bezi, ıslak mendil ve kadın pedi gibi ürünler yer alıyor. Bayraklı Belediyesi, yıl boyunca farklı alanlarda da sosyal desteklerine devam edeceğini duyurdu.

Aliağa'da otluk alanda yangın Aliağa'da otluk alanda yangın

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı Belediyesi, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda, temel ihtiyaçlar noktasında çalışmalarını artıran Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepler üzerine semt merkezleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve hijyen malzemesi ulaştırıyor. Bu kapsamda son bir ayda 8 bin 500 haneye 51 bin hijyen paketi dağıtıldı. Vatandaşları memnun eden paketlerde bebek bezi, ıslak mendil ve kadın pedi gibi ürünler yer aldı. Sosyal desteklerin yıl boyunca farklı alanlarda da devam edeceği belirtildi.

Dayanışma İçerisinde Olacağız

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Bayraklı Belediyesi olarak dar gelirli vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Gerek temel ihtiyaçların karşılanması noktasında gerekse diğer birçok alanda imkanlarımız dahilinde gıda, ev eşyası, kırtasiye, hijyen malzemeleri, kıyafet desteği gibi hizmetler veriyoruz. Ekiplerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek adreslere gidip durum tespiti yapıyor ve ihtiyaçlara yanıt veriyor. Dayanışmayla daha güzel bir Bayraklı’da her zaman birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan