İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor İzmir Büyükşehir Belediyesi 'Evde Bakım' hizmeti ile hayatlara dokunuyor

Bayraklı Belediyesi, okul öncesi eğitim çalışmaları ve eğitim yatırımlarıyla örnek olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın önderliğinde gerçekleştirilen açılış töreninde, 3 anaokulunun daha hizmete girmesi sevindirici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Sandal, belediyenin Atatürk'ün izinde aydınlık nesiller yetiştirme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, öğrencilerin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca, belediyenin önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı anaokulu yatırımlarıyla ilgili de bilgi verdi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayraklı Belediyesi, inşasını tamamlayarak hizmete sunduğu 3 anaokulunun açılışını yaptı. 2 anaokulunun yapımına devam edildiği, bir anaokulunun da yakın zamanda temelinin atılacağı belirtildi. 75’inci Yıl Mahallesi’ndeki Elif Bebek Anaokulu bahçesinde düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın yanı sıra; CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Başkan Sandal, açılış kurdelesini katılımcılar ve çocuklarla birlikte kesti.

'Eğitim Çalışmalarımız Kapsamında Türkiye'de İlkleri Gerçekleştirdik'

Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Halktan aldığımız kaynağı yine halkın yararına aktarmanın derdindeyiz. Bu süreçte, temel önceliklerimizden biri eğitimdi. Cumhuriyete, Atatürk’e, ülkesine, değerlerine bağlı aydınlık nesiller yetiştirmek asli görevlerimizden biri. Eğitim çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdik. Pandemi döneminde online eğitime geçen ilk kurum olduk. Evlerinde interneti, bilgisayarı olmayan çocuklarımıza yönelik TVBEK projemizle televizyondan eğitim yayınları yaptık. Eğitim modelimiz Cumhuriyet Halk Partisinin programına girdi. Gerek fiziksel şartlarımız, gerekse eğitim kadromuzla Türkiye’de bir ilki başardık. Öğretmenlerimizi Ege Üniversitesinin yaptığı sınavla aldık. Mülakatını da onlar yaptı. Amacımız; Bayraklı’nın anaokullarında İzmir’in en iyi anaokullarından daha iyi bir eğitim imkanı sunmaktı. Bunu da başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 kreşimiz faaliyette. Onur ve Yamanlar Mahallelerimizdeki anaokullarımızın yapımız sürüyor, bir sonraki döneme yetişecek. Alpaslan’da da yakın zamanda yeni bir kreşin temelini atacağız. Hedefimiz; 5 bin öğrenciye ulaşmak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan