İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı İzmir'de FETÖ operasyonu: 6'sı aktif polis 9 gözaltı

Bayındır ilçesinde görev yapan bir öğretmenin 12 yaşındaki kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Öğretmen, suçlamalar nedeniyle görevden açığa alındı ve çocuğun ailesi tarafından şikayet edildi. Ayrıca öğretmenin daha önce de benzer suçlamalarla soruşturma geçirdiği ortaya çıktı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bayındır ilçesindeki bir ortaokulda öğrenim gören 12 yaşındaki N.T., iddiaya göre okulda görev yapan Fen Bilgisi Öğretmeni F.Ş. (53) tarafından şiddete maruz kaldığını ve taciz edildiğini ailesine söyledi. Babasının gözetiminde halaları ile yaşayan N.T.'nin durumu bildirmesi üzerine aile, öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aynı Suçtan Soruşturma Geçirmiş

N.T.'yi taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunan aile, Fen Bilgisi Öğretmeni F.Ş.'nin 8 yıl önce benzer suçlamayla soruşturma geçirdiğini öğrendi. F.Ş.'nin Bayraklı ilçesindeki bir ortaokulda da taciz suçlamasıyla hakkında soruşturma açıldığı, daha sonra da görev yeri değişikliği yapılarak Bayındır ilçesindeki okula tayin edildiği öğrenildi.

Açığa Alındı

Yapılan suç duyurusunun ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürülen F.Ş., buradaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, suçlamanın ardından olayla ilgili inceleme başlatıldığını ve soruşturma nedeniyle F.Ş.'nin açığa alındığını bildirdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan