İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in gençlik odaklı kent vizyonu çerçevesinde üniversite öğrencileri için başlattığı sıcak yemek dağıtımı projesi başarıyla devam ediyor. Şu ana kadar 6 üniversitede yaklaşık 860 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nde yapılan dağıtıma katılan Başkan Soyer, öğrencilerle samimi bir şekilde sohbet etti. Seçim sonrasında dahi hizmetlerin devam etmesi taleplerine olumlu yanıt veren Soyer, 'İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.' dedi.

Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde gençlerin akşam yemeğine konuk oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine nefes aldıran ücretsiz yemek dağıtımına katılan Başkan Tunç Soyer, gençlerle sohbet ederek uygulamadan memnuniyetlerini sordu. Eğitimden siyasete gençlerin sorularını cevaplayan Başkan Soyer, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çekildi.

'En Mutlu Olduğum Yer Öğrencilerin Yanı'

Ziyarette konuşan Başkan Soyer, “Bir kere gençlerin içinde nefes alıyorum. En çok mutlu olduğum yer onların yanı. Gerçekten onlarla beraber olmaktan muazzam bir keyif alıyorum. Katip Çelebi Üniversitesi’nin içindeyiz. Burada günde yaklaşık 750 öğrencimize sıcak yemek servisi yapıyoruz. İzmir’in üniversitelerinde bu uygulamayı başlatmıştık. Katip Çelebi’de de bu işi sürdürüyoruz. Geçen sene kapının dışında yemek veriliyordu. Bu sene rektörlük izin verdi ve içeride hizmet veriyoruz. Çok iyi oldu. Çadırlarla çocukları biraz daha soğuktan koruyan bir şekilde hizmet veriyoruz. Sordum, soruşturdum, çok memnunlar” diye konuştu.

'Bu Hizmetler Çok Kıymetli, Devam Etmeli'

Üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek ve çamaşırhane hizmeti seçimden sonra da devam edecek mi sorusu üzerine Başkan Soyer, “Devam ettirmemiz lazım. Bu hizmetlerin çok kıymetli olduğunu, öğrencilerimizin bundan memnun kaldığını ileteceğim. İnşallah tüm öğrencilerimizin geleceği aydınlık olsun, yüzleri hep gülsün. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak her daim onların yanında durmaya devam ettik, bundan sonra da ederiz” dedi.

'Lezzetli Yemekler Veriliyor'

Öğrenci Zehra Çavaş ise “Başkanım şu an yemekle beraber bize çamaşırhane hizmeti veriyor. Bence bu uygulamalar çok iyi. Öğrenci olarak başka şehirlerden İzmir’e geliyoruz. Lezzetli yemekler veriliyor, bu sırayı beklemeye değiyor. Maddi olarak da bize destek oluyor. Çok memnunuz” diye konuştu.

Günde Ortalama 5 Bin Kişiye Yemek Akşam Yemeği Veriliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, hafta içi her gün 17.00 ile 19.00 saatleri arasında İzmir’deki çeşitli üniversitelerde günlük ortalama 5 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapıyor. Uygulamanın başladığı 2021 yılından bugüne toplam 859 bin 400 kişilik akşam yemeği üniversite öğrencilerine ulaştırıldı.

Her Sabah Sıcak Çorba Servis Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sıcak akşam yemeği dağıtımının yanı sıra üniversite öğrencilerine Çorba Durağı adını verdiği noktalarda hafta içi her gün 07.30 ile 09.00 saatleri arasında çorba ikramı yapıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Eğitim Fakültesi, Ege Üniversitesi Kampüsü yakınındaki Bornova Metro ve Fahrettin Altay Aktarma Merkezinde çorba dağıtımı yapılıyor. Kurulan Çorba Duraklarında bugüne kadar toplam 394 bin 750 kişilik sıcak çorba dağıtıldı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan