İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimleri, Balım adında sevimli bir kedinin hayatını kurtardı. Sol ön bacağı parçalanan Balım, özel bir aparatla yapılan ameliyat sayesinde bacağını kaybetmedi. Şimdi Balım'a sıcak bir yuva ve onu sevgiyle sahiplenecek bir aile gerekiyor.

Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği Selçuk Belediyesi'nden Kronik Hastalara Ücretsiz Ulaşım Desteği

Özel aparatla sabitlendi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ameliyat hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Mehmet Uysal, ortopedi biriminde kedinin bacağının durumunu tespit ettiklerini belirterek, “Bacağının ciddi şekilde parçalandığını gördük. Burada sağlığına kavuşması için hemen gerekli cerrahi tedaviyi uyguladık. Bacağında parçalanan kemikleri özel bir aparatla sabitledik. Güvenli bir yöntem olduğu için bunu tercih ettik. Kedimiz 25 gündür bu şekilde tedavi altında. Bir süre sonra bu taktığımız aparatın kırıklar üzerindeki etkisine bakacağız. Bacak iyileşmiş olursa çıkaracağız. Şu anda sağlığı ile alakalı bir problemi yok. Keyfi yerinde. Bacağını nasıl kullanacağını öğreniyor diyebilirim” diye konuştu.

Şimdi sıra sıcak bir yuvada

Bu yöntemin zorlu ve maliyetli olduğunu da aktaran Uysal, “Biz böyle bir tedavi uygulamamış olsaydık kedinin bacağını ampute etmek zorunda kalacaktık. Çünkü iyileşme ihtimali çok düşük bir kırık. Biz bu şekilde şans vermek istedik. O da bizim tedavimize çok güzel bir şekilde cevap verdi. Muhtemelen de iyileşip buradan gidecek. En büyük temennimiz kendisine yuvasının kapısını açacak iyi yürekli bir aileyle birlikte buradan ayrılması” cümlelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Haber Merkezi