Milyonlarca emekliyi rahatlatacak karar meclisten geçti. Emekliler artık o faturayı ödemeyecek.

Kamusonhaber.com.tr sitesindeki habere göre; Türkiye genelinde maaşları açlık sınırının altında olan emekliler için bazı belediyeler, önleyici tedbirler almaya başladı. Bu çerçevede Karabük Belediyesi, kent genelinde yaşayan emeklilerden toplu taşıma ücreti ve su faturası alınmayacağını duyurarak önemli bir adım attı. Belediye meclisi tarafından bugün onaylanan bu düzenleme, emeklilere yönelik ekonomik zorluklara karşı bir destek olarak öne çıkıyor. İzmir'de yaşayan emekliler de benzer uygulamayı talep ettiler. 

EN PAHALI SU FATURASI İZMİR'DE İDDİASINA YANIT

İZSU Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesapları ve basın organlarında su fiyatlarıyla ilgili yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İZSU’dan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya ve basın organlarının "30 büyükşehrin su fiyatları açıklandı" başlığıyla yayımladığı iddiaların doğru olmadığı kaydedildi. Vatandaşların doğru bilgiye "İZSU Kurumsal" sayfasından ulaşabileceğinin belirtildiği açıklamada, "İzmir’de 1 metreküp mesken su fiyatı 33.13 TL değil, 22.09 TL’dir. Dolayısıyla haberde belirtilen İzmir su fiyatları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Editör: Sadık Şimşek