Yeni sezona iddialı bir başlangıç yapmak isteyen Altınordu,  transfer döneminin gelmesiyle birlikte kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. İlk olarak Hüseyin Bulut, Bahattin Karahan ve Emre Aydınel'i renklerine bağlayan İzmir ekibi,  Almanya 5. Lig temsilcisi Türkspor Dortmund'dan 23 yaşındaki stoper Ali Çırak ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Karşıyaka'da yeni dönem: Mustafa Reşit Akçay başına getirildi Karşıyaka'da yeni dönem: Mustafa Reşit Akçay başına getirildi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulunan Çırak, Altınordu'ya geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, “Bana bu imkanı sunan başta başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Burada bulunmayı büyük bir şans olarak görüyorum. Buradaki tesis ve imkanları görünce karar vermek zor olmadı. Tüm antrenmanlarda ve maçlarda en iyi şekilde mücadele edeceğim. Güzel bir sezon bizi bekliyor” dedi.

Korkmaz: “Şampiyon takım kuracağız”
A Takım Sportif Direktörü Murat Korkmaz da, “Altınordu 2024 projemiz kapsamında transfer çalışmalarımız devam ediyor. Hüseyin Bulut, Bahattin Karahan, Emre Aydınel'in ardından Ali Çırak'ı kadromuza dahil ettik. Sol ayaklı stoper olmasına rağmen fiziği ve olgunluğu ile ön planda olan bir futbolcu. Kendisini zaten yakından takip ediyorduk. Oynadığı takımla şampiyonluk yaşadı, İnşallah darısı gelecek sezon Altınordu'muzun başına. Bizler de şampiyonluk için güçlü bir takım kurmak için çalışıyoruz. Birkaç transferimiz daha olacak” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan