Altay, olağanüstü genel kurul toplantısında şirketleşme için üyelerinden onay aldı. Bu tarihi kararla Altay, mali ve sportif açıdan zor günler yaşadığı bir dönemde yeni bir sayfa açıyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Şirketleşme kararını toplanan 490 üyesinin oylamasına sunun Altay’da; 421 üye olumlu, 27’si çekimser, 11’i ise olumsuz oy verdi. Böylece Büyük çoğunluğu sağlayan siyah-beyazlılar, yarışmacı haklarını Büyük Altay 1914 Futbol ve Spor Yatırımları Anonim Şirketi’ne devretme hakkı kazandı.
Öte yandan Altay’ın toplam borcu 684 milyon 555 bin TL olarak açıklandı.

Mustafa Denizli ve Eski Başkanları Katıldı

Altay'ın olağanüstü genel kurulunda kulübün efsane isimlerinden Mustafa Denizli de katılım gösterdi. Şirketleşme çalışmalarında aktif rol oynayan Mustafa Denizli'nin yatırımcı arayışlarında da etkinliğini sürdüreceği ifade edildi. Olağanüstü genel kurula Altay Başkanı Süleyman Özkaral'ın yanı sıra eski başkanlardan Nafiz Zorlu, Ahmet Taşpınar, Aslan Savaşan, Ayhan Dündar, Eski Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Çoker, kulübün efsane futbolcularından Ayfer Elmastaşoğlu da genel kurulda bulundu.

Karşıyaka'da artan borç, azalan başarı Karşıyaka'da artan borç, azalan başarı

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan