İzmir İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri, kafe ve restoranlarda tüketicilerin korunması için fiyat listesi denetimi gerçekleştirdi. Bu denetimde işletmelerin Fiyat Etiketi Yönetmeliği'ne uyup uymadığı kontrol edildi. Tüketicilerin yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelerde fiyatları görebilmesi ve karşılaştırma yaparak tercihte bulunabilmesi için önlemler alınarak, tüketicilerin bilgilendirilmesi ve ekonomik çıkarlarının korunması hedeflendi.

Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Öte yandan ekipler, kapı girişlerindeki fiyat listesinin yanı sıra servis yapılan masaları da kontrol ederek masalarda fiziki menü bulunup bulunmadığını da denetledi. Söz konusu menülerde ürünün ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve fiyatın uygulanmaya başlandığı tarihin bulunup bulunmadığı, menüdeki fiyat ile kasada tahsil edilen fiyat arasında fark olup olmadığı gibi hususlar da yine ekipler tarafından denetlendi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan