İzmir'in Aliağa ilçesinde M.G. isimli şahıs, tasmasız Pitbull cinsi köpeğini gezdirirken bir kediye saldırdı. Köpek, kediyi boğazından ısırarak nefessiz bıraktı ve ölümüne sebep oldu. Saldırı, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, köpeğin sahibi M.G.'nin köpeğini tekmelediği ve "Bu iş böyle dayı" dediği de görülüyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Olay, akşam saat 18.00 sıralarında İzmir Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.G. (33) caddede yürüdüğü esnada tasmasından tuttuğu köpeği bir kediye saldırdı. Kediyi boğazından ısıran Pitbull cinsi yasaklı ırk köpek, zavallı hayvanı sağa sola savurup nefessiz bıraktı. Acı içerisinde kıvranan kedi can çekişirken, köpeğin kediyi dişleriyle savurduğu anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Köpeğini Dövdü, "Bu İş Böyle Dayı" Dedi

Görüntülerde köpeğin kediyi boğazından ısırarak savurduğu ve daha sonra köpeğin sahibi tarafından vurulan sert tekmeler ve zincirle etkisiz hale getirildiği anlar yer aldı. Çevredeki esnaf ve vatandaşların tepki gösterdiği M.G., kendisine tepki gösteren vatandaşlara "Ne yapayım? Bu iş böyle dayı" diyerek kendisini savundu.

Gözaltına Alındı

Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik Bayraklı'da sivrisinek ve haşerelere karşı seferberlik

Durumun bildirilmesi üzerine Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Polis ekiplerinin yaptığı çalışma ile M.G., 10 dakika içerisinde yakalanarak gözaltına alındı. M.G.'nin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenilirken, kediye saldırarak ölümüne sebep olan yasaklı ırk köpeğin ise barınağa götürüldüğü öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan