Son 10 yılda Aliağa Belediyesi, sağlıktan spora, kültürden sanata, sosyal yaşamdan turizme kadar birçok alanda kente değer katan projeler hayata geçirdi. Bu çerçevede, İZBAN Aliağa durağı girişinde 14 bin metrekarelik alana kurulan ve rengarenk çiçeklerle donatılmış, dikkat çekici Green Park projesi tamamlanarak hizmete sunuldu. Proje, kentin yeşil alan ihtiyacına önemli bir katkıda bulunuyor. 

'Aliağa'mıza Hayırlı Olsun'

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Green Park’ı tanıtan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Green Parkımızda; Türk Bahçemiz, rengarenk çiçeklerimiz, tıbbi ve aromatik bitki bahçemiz, Green Marketimiz, bitki heykellerimiz, çocuk oyun alanlarımız, Aliağasporumuzun ürünlerinin satışta olduğu AğaStore, kuş kulemiz ve ailecek vakit geçirebileceğimiz kafeteryamız bulunuyor. Belediye fidanlığımızda ve toprak üretim tesisimizde ürettiğimiz iç ve dış mekân bitkilerimiz ile üretimini yine belediyemizin yaptığı saksı topraklarının satışı da Green Marketten yapılacak. Aliağalı vatandaşlarımızın ve İZBAN ile İzmir’e giden misafirlerimizin vakit geçirebileceği güzel bir bahçemiz oldu. Aliağa'mıza hayırlı olsun” dedi.

Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı

14 Dönümlük Botanik Bahçede Yok Yok

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İZBAN Aliağa durağı girişinde 14 bin metrekare alan üzerine projelendirilen Green Park’ta; Türk Bahçesi, Akdeniz ve Ege Bahçesi, Green Botanik, Green Market, Green Kafe ve Aliağaspor’un ürünlerinin satışa sunulduğu AğaStore bulunuyor. Çınar süs armudu, süs elması, süs kirazı, oya erguvan, kalem selvi başta olmak üzere 20 çeşit ağaç türünün dikildiği Green Park’ta kekik, lavanta, ada çayı, biberiye türlerini içeren tıbbi aromatik bitkiler de yer alıyor. Rengârenk çalı ve çiçek türlerinin de ekildiği Green Park, Aliağalılara keyifle vakit geçirebilecek bir mekân sunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan