Son Mühür'ün aktardığı habere göre; İzmir'in Tire ilçesinde 66 yıldır hizmet eden gıda devi iflas bayraklarını çekti. 150'den fazla ürün seçeneği ile 30 farklı ülkeye ihraç yapan gıda devi piyasadan çekiliyor.

Küresel ekonomik kriz nedeniyle Almanya, ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkede şirketler iflas ediyor. İzmir'de de bir şirketin iflas ettiği öğrenildi.

İzmir yerel medyasında yer alan haberlere göre; 150'den fazla ürün seçeneği ile sofralarda yer edinen Tamtad Konservecilik Sanayi ve Ticaret AŞ, iflas ettiğini duyurdu. Konkordato ya da iflas eden şirketlerin sayısında her geçen gün artış görülürken gıda devi iflas listesine adını yazdıran şirketlerden oldu.

EKONOMİK KRİZDEN ETKİLENDİ

Yıllar önce kurulan şirketin hazin sonuyla ilgili işte detaylar; 

2-9

1958 yılında Tire'deki Sanayi Sitesi'nde faaliyete geçen ve sınırlı sayıda ve sadece sebze konserve üretimi ile bilinen Tamtad Konserve, 300 metrekarelik küçük bir tesisten yola çıkarak bugünkü noktaya gelmişti.. Çok sayıda ülkeye ürünlerini gönderen şirket iflas etmek durumunda kaldı. 2024 yılında krizin etkisiyle iflasını duyuran şirketler arasında adını yazdıran Tamtad Konserve 150'den fazla ürün çeşidi ile birlikte 30'dan fazla ülkeye de ürün ihraç etmekteydi. İflasla ilgili ayrıntılı bir açıklamanın ise yapılmadığı görüldü. 

Urla'da 10 köpek zehirlenerek öldürüldü: Failler aranıyor Urla'da 10 köpek zehirlenerek öldürüldü: Failler aranıyor

Kaynak: sonmuhur.com

Editör: Erdoğan Kan