Menemen Belediyesi, kültür miraslarına sahip çıkmaya devam ederek yeni bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 3 Mart 2024 Pazar günü Ulukent Futbol Sahası’nda gerçekleştirilecek olan 38. Ulukent Yağlı Güreşleri, saat 10.00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek. Türkiye'nin en ünlü pehlivanları, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Yusuf Can Zeybek, Fatih Atlı, Tanju Gemici, Serhat Balcı, Hüseyin Gümüşalan ve Nedim Gürel gibi altın kemerli başpehlivanlar başta olmak üzere 350 pehlivan, şampiyonluk için mücadele edecek. 

'Vatandaşları Er Meydanına Davet Ediyorum'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, hemşehrilerini önümüzdeki Pazar günü düzenleyecekleri 38. Ulukent Yağlı Güreşlerine davet etti. Türk kültüründe büyük önemi bulunan ata sporu yağlı güreşleri yaşatmak adına Menemen’de ilk defa bu kadar büyük bir organizasyon gerçekleştireceklerini ifade eden Pehlivan, “Ülkemizin en ünlü pehlivanları Menemen’imizde kıyasıya mücadele edecek. Gün boyu sürecek etkinliğimizde heyecanlı müsabakalar izleyeceğiz. Ben tüm hemşehrilerimi, sporseverleri, güreşseverleri ve çevre illerimizden vatandaşlarımızı başpehlivanların kol bağlayacağı Ulukent’teki er meydanına davet ediyorum” dedi.

Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti Karabağlar'da husumet nedeniyle trajik cinayet: 3 çocuk babası Hayrullah Baş hayatını kaybetti

Öte yandan belde merkezlerinden, Menemen İzban İstasyonundan ve Kubilay İlkokulu önünden güreş alanına saat başı ücretsiz ring seferi düzenlenecek.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan