İzmir'de taksi ücretlerine zam geliyor: Ne zaman, ne kadar? İzmir'de taksi ücretlerine zam geliyor: Ne zaman, ne kadar?

Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen 38. Ulukent Yağlı Güreşleri, Ulukent Futbol Sahası'nda gerçekleşti. Etkinliğe aralarında ünlü pehlivanlarında olduğu toplam 350 pehlivan katıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde alana akın etti. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, altın kemer sahibi Ali Gürbüz ile birlikte vatandaşları selamladı. Pehlivan, 'Menemen’imizde bir kez daha kültürel bir şölene daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Ata sporlarımızı, yaşamaya yaşatmaya devam edeceğiz' dedi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Selamlama sonrasında başpehlivanlar için kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi sonrasında başpehlivanlar ellerinde dev Türk bayrağı ile alanı gezdi. Ardından da Menemen Belediyesi Halk Oyunları ekibinin zeybek gösterisi, izleyenlerden bir kez daha tam not aldı. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen güreşlere; siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

'Güreş, Sadece Ata Sporu Değil, Cesaretin de Sınavıdır'

Kura çekimi sonrasında pehlivanlara başlarılar dileyen Başkan Pehlivan, “Anadolu ve Türk kültürümüzün önemli mihenk taşlarından biri olan yağlı güreş; sadece bir ata sporu değil, aynı zamanda karakterin, azmin ve cesaretin sınavıdır. Pehlivanlık da yine cesaretin, azmin, sabrın ve çalışkanlığın bir göstergesidir. Menemen belediyesi olarak bizler de, pehlivanların bu özelliğinden ilham aldık. Daha önce olduğu gibi bugün de ata sporlarımıza sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Mustafa Batu Sezonun İlk Şampiyonu Oldu

İlk tur itibari ile kıran kırana geçen mücadeleler, akşam saatlerine kadar sürdü. Baş kategoride Ali Gürbüz’ün son anda sakatlığı nedeniyle katılamadığı güreşlerde favorilerden olan Orhan Okulu, İsmail Balaban ve Yusuf Can Zeybek finale kalamadan elendi. Nefes kesen mücadelelerde finalde Mustafa Batu ile Ertuğrul Dağdeviren karşı karşıya geldi. Mustafa Batu galip gelerek sezonun ilk şampiyonluğu kazanmış oldu. Finalistlere ödüllerini Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan verdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan