6 Mayıs Pazartesi günü kortej yürüyüşü ile başlayan ve 11 Mayıs Pazar günü sona eren organizasyonda; badminton, basketbol, 3x3 basketbol, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo, tenis, yelken ve yüzme (açık su) branşlarında çekişmeli müsabakalar gerçekleşti.

Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar, Selçuk, Narlıdere, Menderes, Güzelbahçe ve Balçova ilçelerinden gelen sporcular, fair-play çerçevesinde ter döktüler ve centilmenlik örneği sergilediler.

Törenin sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve kupaları takdim edilirken, 17. Yarımada Spor Oyunları'nın bir sonraki ev sahibi ilçesi de belirlendi.

'Kazananın Herkesin Olduğu Yarışlar Oldu'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ödül töreninde konuşma yapan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, "17'ncisini düzenlemiş olduğumuz Yarımada Spor Oyunları'nın, biraz serin bir havada ödül törenini yapıyoruz. Bu sene İzmir'e yayılan, Yarımada dışında ilçelere yayılan oyunların birincisi olacak. Kazananın herkesin olduğu yarışlar oldu. Sporun, çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişmesinde öneminin ortaya çıktığı, arkadaşlığın, kardeşliğin pekiştiği yarışlar oldu. Ev sahipliğini yaptığımız, turizmcisi, spor kulüpleri ve kamu kurumlarının el ele verdiği güzel bir organizasyon oldu. Ben de ilçe kaymakamı olarak, gösterdiğiniz emek, sabır ve destek için hepinize teşekkürlerimi iletiyorum. Tabii en büyük teşekkür de gençlerimize oluyor. Bir hafta boyunca çocuklarımız, aileleri ile birlikte geldiler, yarışlara katıldılar. Onları da özellikle tebrik etmek istiyorum. Sporu hiçbir zaman bırakmamalarını, sporu sadece profesyonel olarak yapmak değil, sporun yaşamlarında her zaman var olması gerektiğini düşünüyorum. Burada dağıtacağımız ödüllerin, sadece birincilerin değil, en başta da bahsettiğim gibi kazananın herkesin olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Sizleri burada ağırlamaktan Çeşme olarak mutlu olduk. Katılımın daha da arttığı, spor dallarının geliştiği, yeni branşların eklendiği yeni organizasyonlarda buluşmak umuduyla" dedi.

6 Günde, Birbirinden Farklı Branşta, Bin 200 Sporcu Yarıştı

İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü Enver Yılmaz da, "Çeşmeli Beden Eğitimi Öğretmeni Hikmet Dikmen'in 1990'lı yıllarda başlayıp, 2008 yılına kadar ilmek ilmek ördüğü spor kültürü ve bu kültürün oluşturduğu organizasyonun 17'ncisini gerçekleştirmek nasip oldu. Bu organizasyonda, 6 günde birbirinden farklı branşta, bin 200 sporcumuz yarıştı. Ev sahipliğinden dolayı Çeşme Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve ekiplerine, Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanımıza, Sisus, Ontur, Boyalık ve Ilıca otel yönetimlerine, açık su yüzme yarışında bizlere yardımcı olan Sahil Güvenlik Komutanlığımıza ve Çeşme Marina'ya, yelken branşında ev sahipliği yapan Tolga Bey'e, Tenis branşında ev sahipliği yapan Celal Beye, katılan sporcular adına, organizasyon adına, Gençlik ve Spor Bakanlığımız adına çok ederim. Seneye görüşmek üzere" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 17. Yarımada Spor Oyunları'nın organizasyon ekibi ve gönüllülerine, teşekkür belgeleri, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Alsaç tarafından verildi. Tören, yarışmalarda dereceye giren takımlara ve sporculara ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan