İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kentin dört bir yanında ömrünü tamamlayan içme suyu hatlarını yenilemeye devam ediyor. İZSU, yenileme çalışmaları kapsamında, Menemen ve Foça'da 270 milyon liralık bir yatırıma imza attı. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bu kapsamda Menemen’in Seyrek, Villakent, Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça’nın Ilıpınar Mahallesi’ndeki çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Menemen ilçesinin Seyrek ve Villakent mahallelerinde 15 kilometresi iletim ve terfi hattı olmak üzere, toplam 75 kilometre içme suyu hattı çalışması yapan İZSU ekipleri, yine Menemen ilçesinin Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça ilçesine bağlı Ilıpınar Mahallesi’nde yaklaşık 110 kilometrelik içme suyu hattı imalatını gerçekleştiriyor. İZSU’nun çalışmaları sayesinde, su kayıp kaçak oranının da asgari seviyelere inmesi hedefleniyor.

Sağlıklı ve Kesintisiz Su İçin 32 Kilometrelik Hat Tamamlandı

Menemen ilçesinin Seyrek ve Villakent mahallelerinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren İnşaat Mühendisi Begüm Çakmak, “Menemen ilçesi Seyrek ve Villakent mahallelerindeki içme suyu hatlarımızın ekonomik ömrünü tamamlamış olması nedeniyle su kayıp-kaçak oranında artış söz konusuydu. Bu sebeple, İZSU Genel Müdürlüğü olarak, bölgemizde içme suyu hatlarımızı yenileme çalışması başlattık. İşimiz kapsamında, 17 kilometresi Seyrek’te, 43 kilometresi Villakent’te, 15 kilometresi de iletim ve terfi hattı olmak üzere, toplam 75 kilometrelik dev bir hat imal ediyoruz. Seyrek’te 17 kilometrelik hattımız ve aynı zamanda 15 kilometrelik iletim hattımız tamamlandı. Bölge sakinlerine sağlıklı ve kesintisiz su sağlamak amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecek” dedi.

Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı Buca'da 49 yıllık firari motosiklet çalarken yakalandı

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan