Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi Aliağa Limanı'nda yük gemisine operasyon: 40 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi

İzmir'in kuzey aksınında yer alan Çanakkale asfaltındaki Menemen Otogar Kavşağı'ndaki kronikleşmiş trafik sorunu Menemen Belediyesi'nin imza attığı battı-çıktı projesiyle çok yakında son bulacak. 460 metre uzunluğundaki altgeçitte tam 755 fore kazık çakıldı. Yağmur suyu deşarj ve tünel kaplama imalatları ise devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre;  Battı-çıktı alanında çalışmaları inceleyen ve yetkili firma sahiplerinden bilgi alan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, şantiye çalışanlarına kolaylık diledi, esnafa da proje hakkında bilgiler verdi. Çanakkale asfaltında 24 saat esasıyla sürdürülen çalışma hakkında bilgi veren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, "Her geçen gün nüfusu artan Menemen'imiz; gerçekleştirdiğimiz projelerimizle gelişiyor ve değişiyor. Eğitimden sağlığa, kültür sanattan spora, altyapıdan üst yapıya, sosyal yardımlardan eser ve hizmet belediyeciliğine kadar birçok alanda Menemen'imize ilkleri kazandırıyoruz. Tabi aksamış, ihmal edilmiş ya da cesaret edilememiş sorunlar, bir kentin sorunu olamaz. Bizler göreve başladığımız ilk günden itibaren bu kronikleşmiş sorunların da üzerine cesaretle gidiyor; kararlılıkla güzel ilçemize hizmet ediyoruz” diye konuştu.

'Menemen Trafiği Çağ Atlayacak, Sürücüler Rahat Nefes Alacak'

Pehlivan, "Bunlardan en önemlisi olan, günde 60-65 bin aracın geçtiği ve yoğun trafiğin yaşandığı şu an üstünde bulunduğumuz Çanakkale asfaltımızın otogar kavşağı üzerine, geçtiğimiz kasım ayında battı-çıktı inşaatı yapmaya başladık. Öz kaynaklarımızla inşa ettiğimiz battı çıktımız, 460 metre uzunluğunda ve iki geliş, iki gidiş şeklinde toplam dört şeritten oluşuyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle 755 adet olan fore kazık imalatlarımızı tamamladık. Yağmur suyu deşarj imalatlarının da sonuna doğru geliyoruz. Üstünde yer alacak kavşak noktasına da Menemen'imize yakışır Atatürk anıtı ve peyzaj çalışması gerçekleştireceğiz. Haftanın 7 günü 24 saat esasıyla yapımı süren battı çıktımızı; asfalt, peyzaj ve üst yapı çalışmalarımızla mart ayı başında hizmete açmayı planlıyoruz. Yapımı tamamlandığında Menemen trafiğimiz çağ atlayacak, hem yayalarımız hem sürücülerimiz rahat nefes alacak” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan