Buca ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Nehir Yurtsever'e bacaklarında morluklar oluşması üzerine doktora başvurdu ve lösemi teşhisi konuldu. Tedavisi için İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi'nde başlandı. Sevgilisi Emre Coşkun, ona refakat etmek için İstanbul’daki okulunu dondurup İzmir’e geldi. Hastane odasında dansa kaldırdığı sevgilisine evlenme teklif etti ve Nehir Yurtsever de 'Evet' cevabını verdi. Bu duygusal anın ardından ailesi ve arkadaşları da hastane bahçesinde mutluluklarını kutladı.

'Çok Şaşırdım'

Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi Çeşme'de 13 plaj ve 3 marina 'Mavi Bayrak' ile ödüllendirildi

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Evlilik teklifi aldığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Nehir Yurtsever, “Hayata karşı yeni bir böyle tutunmak için tekrar böyle bir amaç oldu. Böyle durumlarda motivasyon gerçekten çok önemli. Ben de bunu yaşayınca çok şaşırdım çünkü böyle şey hiç beklemiyordum. Bunu böyle ara sıra konuşuyorduk ama çok seneler sonra olacak diye konuşuyorduk ama hiçbir şey ertelememe kararı aldık. Çok mutluyum, heyecanlıyım. Yani buradan hemen çıkıp bu anları yaşamak istiyorum. Buradan çıktıktan sonra öncelikle tamamen iyileşip, İtalya'ya gitmek istiyoruz. Orayı ilk sevgili olduğumuz zamandan beri görmek çok istiyoruz. Biz Kiraz Mevsimi dizisi sayesinde de tanıştık diyebiliriz. O yüzden bizim için o dizinin geçtiği yer de çok önemli. Hatta belki izlerlerse de falan da bizim için böyle çok anlamlı. Olursa düğünümüzde de o şarkılarla dans etmek istiyoruz. Polonya'ya gitmek istiyoruz okumak için. Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama onun dışında işte yeni yerler görmek, kendi yapmadığımız şeyleri yapmak özellikle ben cesaret edemediğim ne varsa buradan çıktıktan sonra cesaret edip yapmak istiyorum” diye konuştu.

'Moral Açısından Güzel Oldu'

Lösemi tedavisinin uzun sürdüğünü ve sabır gerektirdiğini ifade eden Hemotoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Seçkin Çağırgan “Bu dönem boyunca moralini yüksek tutabilmesi tabii ki yakın çevresinin destekleri çok önemli. Burada tabii ki hastalığının ilk gününde böyle bir teklif almış olması onur sevindiren moralini yükselten bir teklif almış olması onun açısından iyi bir başlangıç diyebilirim moralini düzeltmesi açısından iyi başlangıç diyebilirim” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan