İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 23 Şubat tarihinde Konak ilçesinde 53 alkollü eğlence mekanında insan sağlığına ciddi zararları olan sahte etil alkol satışı, ticareti ve üretimine yönelik denetim gerçekleştirdi. Bu denetimlerde, depo ve mobil depo olarak kullanılan yerlerde de incelemeler yapıldı. Bu tür faaliyetlerin önlenmesi ve halkın sağlığının korunması amacıyla yapılan operasyonlar, kamu güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İl genelinde sahte etil alkol satışı ve ticareti ile üretimine yönelik depo ve mobil depo olarak kullanılan yerlere yönelik yapılan bu operasyonlarda 69 bin 360 litre açık/sahte muhtelif içki, 4 bin 308 şişe kaçak/sahte muhtelif içki ve 5 bin 871 litre taklit etiketli etil alkol ele geçirildi.

Öte yandan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak Şubat ayı başından itibaren toplam 114 eğlence mekanı sahte alkol konularına ilişkin denetleme yapıldığı aktarılırken, sahte içki imalatı ve ticaretiyle mücadelenin süreceği bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan