'Rotamız Midilli' seferleri 2024 yaz sezonu bugün başladı. İzmir-Midilli seferleri, çarşamba ve cuma kalkışlı olmak üzere haftada iki kez düzenlenecek.

Biletlerini alan yolcular, Alsancak Yolcu Limanı’ndaki İZDENİZ Satış Ofisinde, İZDENİZ ekibi tarafından hızlı bir şekilde işlemleri tamamlanan yolcular, yüksek hızlı İhsan Alyanak gemisiyle 08.30’da Midilli’ye doğru yola çıktı.

Yolcular 2,5 Saatte Midilli'de

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sezonun ilk düzenli seferi hakkında bilgi veren gemi kaptanı Hüseyin Damar, “İhsan Alyanak gemimiz, 250 yolcu kapasiteli ve yüksek hızlı bir gemi. İzmir Alsancak Limanı’ndan Midilli’ye normal şartlar altında 2,5 saatte varabiliyoruz. Yolcularımız bu seferlerden oldukça memnun. Merkezi bir yere araçlarını bırakıp yolculuğa çıkıyorlar. Bu da büyük bir kolaylık sağlıyor. Midilli seferlerine herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Son Sefer 27 Eylül 

3 Mayıs 2024’te başlayan 2024 yaz dönemi seferleri, 27 Eylül 2024 tarihinde bitecek. İhsan Alyanak gemisine bu yıl İZDENİZ’in ikinci yüksek hızlı gemisi Prof. Dr. Aziz Sancar eşlik edecek. Bu yıl sefer sayısı yüzde 143 artırılarak sezon boyunca 41 sefer yapılacak. Artan talep doğrultusunda konulacak ek seferlerle bu sayı artabilecek. Seferler, her çarşamba ve cuma saat 08.30’da İzmir Alsancak Limanı’ndan gidiş, her cuma ve pazar ise saat 17.00’de Midilli Limanı’ndan dönüş şeklinde olacak. Midilli Limanı’ndan İzmir Alsancak Limanı’na uzaklık 64 deniz mili.

Vize Ücreti ve Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi İzmir'de zeytin ve kahve fuarları başladı: Başkan Tugay, tarıma destek sözü verdi

Kapı vizesi başvurusu yapacak yolculara ait istenilen tüm evrakların, eksiksiz bir şekilde Midilli Adası’na geçiş tarihinden en geç 5 gün önce İZDENİZ Satış Ofisine iletilmesi isteniyor. Başvuru evraklarını eksiksiz tamamlayan yolcular, kişi başı 80 euro olan kapı vizesi ücretini şahsi olarak İzmir Marina-İZDENİZ Satış Ofisine hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim etmesi gerekiyor. 0-18 yaş grubu çocuklar için aynı evrakların geçerli olduğu, vize ücretinin kişi başı 20 euro olduğu belirtildi. Kapı vizesi en fazla 6 gece, 7 gün ve tek girişli olarak verilebiliyor. Sadece bilet alınan adada geçerli, aynı vize ile başka adaya geçiş yapılamıyor.

2024 yılı bilet fiyatları, cuma hareketli seferlerde (cuma gidiş-pazar dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 euro, gidiş-dönüş 8 euro, 8-18 yaş tek yön 22,5 euro, gidiş-dönüş 34 euro, tam bilet tek yön 45 euro, gidiş-dönüş 68 euro olacak şekilde belirlendi.

Çarşamba hareketli seferlerde bilet ücretleri ise (çarşamba gidiş-cuma dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 euro, gidiş-dönüş 8 euro, 8-18 yaş tek yön 20 euro, gidiş-dönüş 30 euro, tam bilet tek yön 40 euro, gidiş-dönüş 60 euro olacak şekilde belirlendi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan