İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; IMATECH - 2. Endüstriyel Üretim Teknolojileri Fuarı, 22-25 Şubat tarihleri arasında Fuarizmir’de ikinci kez ziyaretçilerini ağırlayacak. Dört gün boyunca yerli, yabancı makine ve üretim sektörlerindeki tüm aktörleri İzmir’de tek çatı altında bir araya getirecek IMATECH Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerine üretim teknolojilerini 360 derece tecrübe etmek için benzersiz bir fırsat sanacak. IMATECH; CNC, sac işleme ve otomasyon teknolojilerinden elektrik ve elektronik ekipmanlarına, yüzey işleme teknolojilerinden güç aktarım sistemlerine, kaynak-kesme teknolojilerinden teknik hırdavat ürünlerine, akışkan gücü ve proses ürünlerinden üretim tesisi lojistiğine kadar ihtiyaç duyulan tüm endüstriyel sistemleri bir araya getirecek. Fuar, gıdadan medikale, tekstilden savunma ve havacılığa, madencilikten kuyumculuğa, tarımdan enerjiye kadar geniş bir alanda üretim yapılan Ege ve Akdeniz havzalarındaki üretim çeşitliliğini ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak. Fuarla yerli yatırımcıları yerli ve ithal teknolojilerle buluştururken yerli üreticileri de yabancı yatırımcılarla buluşturmak, yerli makine üreticilerinin ihracatını artırabilmek hedefleniyor

Fuar kapsamında düzenlenen hosted buyer programına birçok ülkeden 100’ün üzerinde profesyonel alıcının katılması bekleniyor. İkili görüşmeler ve potansiyel ticari anlaşmaların yanı sıra, fuarın satışa olanak tanıyarak ihracata katkı sunması da bekleniyor. 

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Belçika, Çin, Kanada, Polonya ve Tayvan’dan firmalar ile Türkiye’deki temsilciliklerinin de katılacağı fuarda, 130’un üzerinde yerli ve yabancı katılımcı ve 250’den fazla marka profesyonel ziyaretçilerle buluşacak.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan