Kanal D dizisi İnci Taneleri'nde Dilber depremi! 2 şok ayrılık birden Kanal D dizisi İnci Taneleri'nde Dilber depremi! 2 şok ayrılık birden

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) en büyük tatbikatlarından biri olan EFES-2024'ün "Bilgisayar Destekli Komuta Yeri (BDKY)" safhası 34 ülkeden 181 yabancı olmak üzere toplam 508 askeri personelin katılımıyla İzmir'de başarıyla tamamlandı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İlk önce Ege Ordu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni öncülüğünde; Korgeneral Sezai Öztürk, Korgeneral Erdoğan Gür ve Tümgeneral Rasim Yaldız şeref defterini imzaladı. Ardından katılan askeri personele, konferans salonunda tatbikat hakkında brifing verildi. Daha sonra karargah hücreleri gezilerek, tatbikatın bilgisayar destekli gerçekleştiği aşamalar aktarıldı. Tatbikat sırasında katılım gösteren farklı ülkelerin askeri personeli ile nasıl iletişim sağlandığı ve tatbikat günü gerçekleşecek olan senaryoya nasıl uyulacağına dair bilgiler paylaşıldı. Hava, deniz ve kara araçlarının konumları izlenerek tatbikatın nasıl hayata geçirileceği detayları ile paylaşıldı. Program sonunda askeri heyet ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Tatbikat 25 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Tatbikatın Fiilî Atışlı Arazi Safhasının, 9-30 Mayıs tarihleri arasında Doğanbey Atış ve Tatbikat Bölgesi/İzmir’de gerçekleştirileceği bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan