Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü İzmir'de coşkuyla kutlandı

CHP'nin İzmir'in Dikili ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Adil Kırgöz'ü yeniden aday göstermesi, bazı partililer arasında istifalara yol açtı. İlçenin eski belediye başkanlarından olan ve "Efsane Başkan" olarak anılan Osman Özgüven, adayın değiştirilmemesi üzerine istifa ettiğini duyurdu. Ayrıca, Dikili ilçe teşkilatında da peş peşe istifalar yaşandı. İstifa haberleri CHP'nin Dikili ilçe teşkilatında büyük bir krize neden oldu. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Partisine sert eleştirilerde bulunan Özgüven, ''Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim adına yeşeren umutlarımız ne yazık ki boşa çıkmıştır. Genel Başkan Özgür Özel ve yönetimi, partimizi özüne döndürerek sosyal demokrasi çizgisine oturtacakları, aday belirlenirken ön seçim ve halk anketi yapacakları yönünde Türkiye kamuoyuna verdikleri sözleri tutmamışlardır. Partimizin karar mekanizmalarını istila edenler, yurttaşlarımızın gönlünü kıran, seçmene saygı duymayan yanlış kararlar vermişler, CHP’deki çürümüşlük ayyuka çıkmıştır. Gelinen noktada, başta Özgür Özel olmak üzere, genel merkez yönetiminin oluşturduğu derin hayal kırıklığı içindeyim. 81 yaşımdayım. Aktif siyasi yaşamımı noktalayalı 11 yıl oldu. Hiçbir kişisel beklentim yok. Şan, şöhret, methiye, ödül, rant hırslarım hiç olmadı. Umudum, partimizde reform hareketinin gerçekleşmesiydi. Umudum, geçmişte Dikili’de hayata geçirdiğimiz ve benden sonra sonlandırılan sosyal belediyecilik uygulamalarının yeniden canlandırılmasıydı. 'Parti yönetimi halktan büyük değildir. Dikili kararı yeniden değerlendirilsin, hatadan dönülsün' demiştim. Ömrünün önemli bölümünü; emek, demokrasi, barış mücadelesine adamış bir kişi olarak büyük emekler verdiğim partimden istifa ediyorum; çünkü bu CHP, bizim partimiz olmaktan çıkmıştır.'' dedi. 

Kaynak: Haber Mekrezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan