Salomon tarafından desteklenen Çeşme Yarı Maratonu, 4 Mayıs Cumartesi günü Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Bu önemli organizasyona 21 ülkeden bin 745 sporcu katılacak. Çeşme, Ilıca ve Alaçatı'nın güzelliklerinde koşulacak yarış, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenecek. Yarış, 21K ve 10K parkurlarıyla yarışçılara zorlu ve keyifli bir deneyim sunacak.

21 Ülkeden 1745 Sporcu Koşacak

Pınar Karşıyaka yarı finalde mücadeleye hazır Pınar Karşıyaka yarı finalde mücadeleye hazır

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Salomon Çeşme Yarı Maratonu’na bu sene 21 ülkeden 1745 sporcu katılacak. Türkiye de dahil 21 ülkeden sporcuların yer alacağı organizasyonda, 21K’lık parkurda 1272, 10K’lık parkurda 473 olmak üzere toplamda 1745 sporcu ter dökecek. 21 K’lık Yarı Maratonda; 380’i erkek, 93’ü kadın olmak üzere 473 sporcu yer alacak. 10 K’lık yarışa; 749’u erkek, 523’ü kadın olmak üzere 1272 sporcu katılım sağlayacak. Yarışlarda en yaşlı erkek sporcu 77 yaşındaki Çınar Aybar, en yaşlı kadın sporcu 72 yaşındaki Aysel Ertuğ, en genç sporcular ise 16 yaşındaki Ali Yavuz ile Melis Okay oldu.

Parkurun En Zor Kısmı Ilıca Plajından Sonrası

Çeşme Yarı Maratonu'nun 21K koşusu, Çeşme şehir merkezinden saat 08.00’de start alacak. Sporcular, Ilıca ve Alaçatı’dan geçerek başlanılan yerde finişi görecek. Parkur çeşitliliği anlamında önemli yere sahip olan yarışta sporcular Ilıca plajının doğal güzelliğini görerek tırmanışa geçecek. 9. km’den, 11. km’ye varana kadar 188 metrelik tırmanışla karşılaşacak yarışçılar, en önemli kazanımını burada elde edecek.

10K parkurunda ise yarış heyecanı yaşamak isteyenler kürsü için mücadele verecek. Alaçatı Şehir Merkezi'nden start alacak sporcular, 91 metrelik tırmanışa sahip olan parkurun her adımında bir deneyime sahip olacak. Hem yeni katılımcıların hem de tecrübeli isimlerin yer alacağı parkurda koşu tutkunları doğa ve tarihin içinden geçecek.

Yarı maratonda 21K ve 10K’lık parkurlarda sağlık belgesi ve sporcu lisansı olmayanlar da kit dağıtımı sırasında imzalanacak feragatname ile katılım sağlayabilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay


 

Editör: Erdoğan Kan