2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP'den aday gösterilen ve seçimleri kazanan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, parti Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterilmedi. Aday gösterilmemesinin ardından ilçede miting düzenleyen Oran, aday gösterilmemesine tepki gösterdi. Bazı iddialara göre bağımsız aday olacağı konuşulan Oran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı ve bağımsız aday olmayacağını belirtti.

'Çeşme Sevdamı Tüm Çeşme Halkı Bilmektedir'

Selçuk ve Büyükşehir iş birliğiyle sokaklar pırıl pırıl oldu Selçuk ve Büyükşehir iş birliğiyle sokaklar pırıl pırıl oldu

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Ortaya atılan bağımsız aday iddialarıyla ilgili konuşan Başkan Oran, "Seçim atmosferinde, zaman zaman başka partiden ya da bağımsız aday olacağıma dair ortaya atılan iddiaların, benim Çeşme sevdamla ve Cumhuriyet Halk Partimize olan bağlılığımla asla bağdaşmayacağını tüm Çeşme halkı bilmektedir. Belediye Meclis Üyeliği, CHP İlçe Başkanlığı ve sizlerin teveccühü ile büyük bir onurla yürüttüğüm Belediye Başkanlığım boyunca, tek hedefim Yeryüzündeki Cennet Çeşme’ye hizmet etmekti. Gelinen bu noktada, Çeşme’mizin çıkarları doğrultusunda, partimizin Belediye Başkan adayına ve Meclis Üyesi adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Başlattığımız projelerin ve tüm Çeşme’yi kucaklayan hizmet anlayışımızın yeni dönemde de sürdürülmesini yürekten diliyorum. Tüm gücüm, emeğim ve sevgimle, her platformda Büyük Çeşme Ailem için her zaman her konuda hizmet etmeye, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalini kurduğu laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yürüyüşü için mücadele etmeye son nefesime kadar devam edeceğim" sözlerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay

Editör: Erdoğan Kan