Gunboyugazetesi.com.tr'nin haberine göre; Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği yılda iki kez ödenen bayram ikramiyesi planı, canlı yayında sızdırdı.

Tüm emekli maaşlarının eşitlenmesiyle birlikte yaşanan zam farkları, emeklilerin hesaplarına yansıtıldı. Yüzde 49,25'lik son dakika artışıyla memnuniyet yaşayan emekliler, şimdi gözlerini yılda iki kez verilen bayram ikramiyesine dikti.

TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, Cem Küçük'e bayram ikramiyeleriyle ilgili beklentileri açıkladı.

Yıldız, emekli ikramiyeleri konusunda, "Kaç lira olacağı merak ediliyor. Son olarak verilen rakam 5 bin lira olduğu için acaba bu rakam olabilir mi şeklinde beklentiler var.

Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın şirketi de iflas eden şirketler arasına katıldı Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın şirketi de iflas eden şirketler arasına katıldı

İlk formülde, emeklilere yüzde 50 artışla 3 bin lira ödeme yapılması öngörülüyor. İkinci formülde ise, 2024'ün "Emekliler Yılı" olarak belirlenmesiyle özel bir artışla 4 bin lira ikramiye verilmesi planlanıyor.

Üçüncü formülde ise, 2023 Cumhuriyet Bayramı ikramiyesinin bu yıl Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerinde uygulanmasıyla 10 bin lira ödeme yapılması düşünülüyor.

Editör: Sadık Şimşek