Bayraklı'da sıcak havalarda can dostları için 'Bir Kap Su' kampanyası başlatıldı Bayraklı'da sıcak havalarda can dostları için 'Bir Kap Su' kampanyası başlatıldı

Bayraklı ilçesi Alpagut Mahallesi 1615 Sokak'ta bulunan iki katlı bir evde şarj aletinden çıkan yangın evi küle çevirdi. Yangına kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri, alevlerin tüm binayı sarmasını engelleyemedi. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Yangın saat 03.30 sıralarında, Alpagut Mahallesi 1615 Sokak'ta bulunan iki katlı bir evde meydana geldi. Evinde çıkan yangını fark eden ev sahibi evden hızlıca çıkarken yardım istedi. Komşusunun çığlıklarıyla uyanan mahalle sakinleri durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirirken, itfaiye ekipleri gelene kadar yangının yandaki evlere sıçramaması için kendi imkanlarıyla müdahalede bulundu. İhbar üzerine sokağa gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken kısa sürede büyüyen yangın tüm binayı sardı. Yapılan etkili müdahaleyle yangın kontrol altına alınırken, alevlere teslim olan ev kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenildi.

Yangının Şarj Aletinden Çıktığı İddiası 

Öte yandan evde çıkan yangının prizde unutulan şarj aletinden çıktığı öne sürüldü. Yangının kesin çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan