Renkli kortej yürüyüşü, Çeşme Belediye Bandosu'nun eşliğinde Mehmetçik Parkı'ndan hareket etti. İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli ve protokol üyeleri de korteje katılarak sporculara destek oldular. Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren kortej yürüyüşünün ardından açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çeşme Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin sunduğu gösteriler de törene renk kattı.

Açılış konuşmalarında sporun birleştirici gücüne vurgu yapıldı ve tüm sporculara başarılar dilenildi.

17. Yarımada Spor Oyunları, 11 Mayıs Cumartesi günü kadar devam edecek. Çeşme'de badminton, basketbol, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo, tenis, yelken ve yüzme (açık su) branşlarında kıyasıya mücadeleler yaşanacak.

'Kazasız Belasız, Harika Bir Mücadele Diliyorum'

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, yaptığı konuşmada, "Yarımada Spor Oyunları, bu bölgede ilk ve tek yerel spor oyunlarıdır. Üç aşamalı İzmir Spor Şenlikleri kapsamında, ilk aşama olan 17. Yarımada Spor Oyunları'nda bir araya geldik. Geçen hafta içerisinde kaymakamımız ve belediye başkanımızı ziyaret ettim. Detaylar üzerinde konuşmak istedim. Baktım ki, kaymakamımız ve belediye başkanımız her şeyi, en ince ayrıntısına kadar planlamışlar. Harika bir organizasyon tasarlamışlar. Çok güzel oyunlar bizleri bekliyor. 15 ayrı branşta, 9 ilçeden katılımla, kazasız belasız, harika bir mücadele diliyorum" dedi. 

'Kazananın Herkesin Olduğu Bir Organizasyon Olsun'

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı da bir konuşma yaparak, "Bahardan kalma son günlerde Çeşme'nin yazına 'merhaba' derken, sporla dolu, keyifle dolu bir döneme 'merhaba' diyoruz. 17'ncisini düzenlediğimiz Yarımada Spor Oyunları'nın gelişerek, diğer ilçelerimizi de kapsayarak İzmir genelinde olması da dileğimizdir. 'Sağlam kafa, sağlam vücutta olur' şiarıyla öğrencilerimizin sporla, beden eğitimiyle, kendilerini geliştirmeleri, ülkemizin geleceğine de emin adımlarla yürümeleri amacıyla bu organizasyonda emeği geçen Valiliğimize, belediyemize, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğümüze ve en önemlisi öğrencilerimizi yetiştiren ve buraya getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Tüm öğrencilerimizin başarıyla bir mücadele sergiledikleri, kazananın hepsinin olduğu bir organizasyon olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

İzmir'de Kimse Aç Kalmayacak: Büyükşehir'den Yaşlılara ve Engellilere Sıcak Yemek İzmir'de Kimse Aç Kalmayacak: Büyükşehir'den Yaşlılara ve Engellilere Sıcak Yemek

'Çeşme'ye Yakışacak Bir Hafta Olmasını Diliyorum'

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli de yaptığı konuşmada, "17. Yarımada Spor Oyunları'na ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kültürel mirasımızın, özellikle geçmişten gelen geleneklerimize sahip çıkmanın önemini her zaman vurguluyorum. Sadece sanat alanında değil, spor alanında da çok önemli olduğunu vurguluyorum. O nedenle böyle bir spor müsabakasına, tarihten aldığımız güçle bugünlere getirmek ve Vali Yardımcımız Ünal Çakıcı'nın bu konuda verdiği yoğun çaba ile yeniden hayata geçirilmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Çok güzel bir hafta geçirmenizi diliyorum. Çocuklarımızla, sporcularımızla, gençlerimizle, spora ve Çeşme'ye yakışacak bir hafta olması temennisiyle, organizasyonda emeği geçen Vali Yardımcımıza, Çeşme Kaymakamımıza, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve Çeşme Belediyesi emekçilerine çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi/İzmir Olay
 

Editör: Erdoğan Kan